Cesta domů v Mělníku - tisková zpráva

20. listopadu 2006 v 10:51 | žELVA |  lidi
Nová společenská hra pro hospic: CESTA DOMŮ
Všichni se ztratili. Kdo se první dostane po cestě domů?

Domácí hospic Cesta domů, závislý při poskytování hospicových služeb na grantech a darech firem či jednotlivců, se rozhodl jít neotřelou cestou a vydává originální společenskou hru Cesta domů. Výtěžek z prodeje hry je určen na provoz Domácího hospice. Hra Cesta domů je tak nejen zajímavou novinkou pro zvídavé a hravé lidičky, ale i moderní způsob, jak podpořit neziskovou organizaci.
Původní českou hru výtvarně zpracovala akademická malířka Martina Špinková, ředitelka Cesty domů, její pravidla vytvořili Ondřej Lednický a Vojtěch Kozlík. Jedná se o původní českou hru pro 2-6 hráčů ve věku od 5ti let s prvky spolupráce i taktiky, zábavnou a přitom ne náročnou.
Ve hře se hraje kartami dopravních prostředků a cest (vlaky/železnice, auta/silnice, lodě/voda, letadla/vzduch atp.). Každý hráč má podložku s dvaadvaceti poli na cestování. Po náhodném sestavení cesty hráč postupně přikládá kartičky dopravních prostředků ke kartám s dopravními cestami. Pokud hráč nemá v ruce správné kartičky, je na něm, aby smlouváním s ostatními hráči či výměnou s bankem potřebné kartičky získal. Zvítězí ten, kdo první docestuje domů. Hru mohou hrát malí i velcí, jedno kolo trvá nejdéle půl hodiny. Hráči nemusejí umět číst ani psát a dokonce ani česky.
Hospicové občanské sdružení Cesta domů se věnuje umírajícím a jejich rodinám, které o ně doma pečují. Založilo domácí hospic v Praze, hospicovou knihovnu a poradensko informační portál www.umirani.cz. Již šestým rokem se tak snaží přispět v naší zemi ke zlepšení péče o umírající. Stále však tato péče zůstává stranou zájmu legislativy a domácí hospic musí financovat svůj provoz pouze z grantů a darů, což jej nemůže pokrýt. Proto hledá další a další cesty, jak ukázat, že nám nemůže být jedno, kde a jak umíráme. Domácí hospic Cesta domů je jediné zařízení svého druhu v Praze. Hospic má v péči v průměru patnáct klientů denně.
Od tohoto týdne máme tu čest nabídnout vám tuto hru za 489 korun také v Mělníku u nás, v 1. mělnickém antikvariátě a knihkupectví Želva (viz odkazy). Jejím zakoupením kromě přispění na dobrou věc také získáte zajímavého dárku pro vaše nejbližší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama