do MKD na divadlo

3. listopadu 2006 v 15:32 | žELVA |  neseďte doma!
Pátý ročník divadelních večerů Vládi Dědka (minipřehlídka amatérských divadel "zvenku" zakončená přestavením místních ochotníků) začal 2.11.

Vidět jste mohli Holmesiádu od souboru z České Lípy. Představení dobré, invence kapala z jeviště do poloprázdného hlediště... Filmová projekce, hudební dotáčky, Frankenstein přeměněný na vysavač a dvojice SH + DW v nezvyklé úloze zamilovaných kozlů, i aktuální politická stuace se komentovala... Nejvíc pobavily maďarské titulky ve filmových dotáčkách při průjezdu hrdinů vlakem přes Slovensko a rozhovor o neobvyklostech evropských jazyků:
SH: Přestavte si, že německy se Německo neřekne Německo!
DW: A jak?
SH: Deutschland!
DW: Jak odporné!
SH: A Bohemie není V jejich jazyce Bohemie, ale ...
DW: ... Deutschland?
SH: ... ale ne. Bohemie se bohémsky řekne ... Morava!
To se líbilo. Navíc mají v kavárně kulturáku fakt dobré červené víno, na které stojí jít jen tak (jasně, dvě deci stojí 40,- korun, ale to víno je fakt dobré... Má takovou baňatou flašku a je ... prostě dobré.
CO se nelíbilo: malý počet diváků (nevím, zda je na vině malá propagace, to nejspíš) - pokud jsem koukala dobře, tak v sále nebylo více než 20 platících (+ několik divadelníků z Nového divadla Mělník, pořádajícího souboru). Ale hlavně přesilovka pracovníků MKD a jejich (obvyklá) protivnost... NECHCI SI NA TO ZVYKNOUT. A proto pořád dokola doufám, že se jejich chování změní, nebo že se změní oni sami (spíš by se hodilo slovo vymění: za někoho jiného, koho ta práce kolem organizace několika lidí v kulturáku neotravuje).
Na ostatní divadla nicméně půjdu taky. Neseďte doma!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama