Esoterické Čechy

14. listopadu 2006 v 18:09 | žELVA |  lidi
Vychází v nakladatelství Eminent edice, mapující zajímavá místa naší republiky. Ale ne z hlediska turistického, spíš z hlediska historického a duchovního.

Vychází v nakladatelství Eminent edice, mapující zajímavá místa naší republiky. Ale ne z hlediska turistického, spíš z hlediska historického a duchovního.
Pomalu, ale jistě se celá série blíží ku Mělníku. A zde prosím pozor: zde následuje vysvětlení, proč tento článek není v rubrice "přečetli jsme za vás", ale v rubrice "lidi". Autory této zajímavé knižní edice jsou pánové Jiří Kuchař a Václav Vokolek.
Při vyhledávání googlem vám u jména Kuchař zákonitě vypadne několik nih z nakladatelství Eminent. Aby ne, když toto nakladatelství také sám pan Kuchař vede... (tedy - ne aby ale vznikla domněnka, že jde o one man show... Tohle nakladatelství je na trhu od počátku 90. let, vydává tak 30 knih do roka, a většina stojí za kouknutí. minimálně! Jen malé procento z těchdle knížek napsal sám majitel nakladatelství, takže nebojte, není to zas až takový grafoman, jak by se mohlo zdát, když slyšíte: autor a nakladatel v jedné osobě). Sama vzpomínám na "kontroverzní" knihu Ayahuasca, kdy se pan Kuchař toulal nějakou dobu po Jižní Americe a pak o tom napsal knížku. Co je to ayahuasca, se hezky popisuje tady . Na naší "svobodumilovnou a tolerantní" společnost však knihy o drogách působí jako červený hadr na býka.. Ale to bych se dostala jinam, než jsem chtěla. Navíc knížka od pana Kuchaře není jenom o drogách, že (a vůbec: sežeňte si ji a přečtěte si ji, nepíšu tady vo knížkách, ale vo lidech).
Vraťme se k esoterickým Čechám. Už nějakou dobu mi chodí do krámu pár lidí, kteří se ptají, kdy celá série dojde ku Mělníku. A já, vidouc, že se chystá pátý svazek, nahledám si anotaci a co nečtu: na titulu knihy se jasně píše, že v knize bude mimo jiné i Kralupsko a Soutok Labe a Vltavy! Kniha je už ve skladech, tudíž hurá! Na mělnickém knižním vánočním trhu konečně jeden smysluplný bestseller! Sedám okamžitě k e-mailu a píšu do Eminentu zdvořilý (snad to tak brali) dotaz, zda mají i nějaký plakát, kterým bych vyzdobila krám a ještě lépe tak zpropagovala knihu.
Druhý den volá pan Eminent (pardon, pan Kuchař) a vše vysvětluje. V pátém díle ještě nic moc o Mělníku nebude. Soutokem to končí. Achjóó (říkám si v duchu a honem měním počet objednaných kusů v ještě neodeslané objednávce do distribuce) ... Nicméně! Ve druhé větě mne pan Kuchař ubezpečuje, že Mělník a Kokořínsko, okolí Liběchova a tak, je natolik závažná lokalita, že v šestém díle se máme na co těšit! "To je totiž něco, ten váš Mělník," říká bez stopy přehánění, ale ne s nezájmem. Vím to. Mělník je místo, kde žili české královny, kde žil i svatý Václav jako malý Václavek. Té historie, co tu prběhla pod nohama... Té ESOTERICKÉ historie.. Tož se tedy těšíme! I když to nebude před Vánocema :-( .
A proč je tento článek v rubrice "Lidi", ptáte se? Možná proto, aby bylo vidět, že i "střeštěné" nápady, i "neobvyklé" lidské činnosti jsou na světě a někdo se jimi živí... Ne nějací snílci.. Normální podnikatel, který musí dělat účetní uzávěrku a odevzdává daně, který svojí činností tvoří práci pro pár zaměstnanců... I takovej chlap může být blázen do esoteriky. A jiný třeba do koníčků nebo do hvězd. To jsou ty LIDI.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama