Žádná setkání nejsou náhodná

6. listopadu 2006 v 18:11 | žELVA |  přečetli jsme za vás
Na vlně takzvané "new age" se kromě naprostých ptákovin občas najdou knížky a knížečky, které stojí aspoň prolistovat.

Na vlně takzvané "new age" se kromě naprostých ptákovin občas najdou knížky a knížečky, které stojí aspoň prolistovat. Níže uvedená patří spíše do kategorie těch druhých, mohu-li ji posoudit.
Poprvé vyšla ve Švédsku a česká verze pochází z jejího anglického překladu vydání nakladatelství Findhorn (uf, jedno z těch newageových nakladatelství, kterým nevěřím jejich dobré úmysly ani trošku). Přeložila Miluše Kubíčková. Vydalo nakladatelství ONYX.
Přestanu mluvit o zbytečnostech. Knížečka sice útlá, ale plná moudrosti. moudrosti, o které mnozí z nás po přečtení řeknou: "Jasně, to vím! Jen bych to takto precizně neřekl." moudrosti, kterou "guruové" nazývají "zasvěcovací". (= čti: v knize najdete základní pojmy, nejjednodušší otázky a nejjednoznačnější odpovědi). moudrosti, kterou si pamatujete i dlouho po tom, co jste knihu četli.
Ukázka? Prosím, jak je libo:
Od každého člověka, se kterým se setkám, se vždy mohu něco naučit.
Až budeš příště naštvaný, smutný, rozrušený či podrážděný kvůli někomu ze svého okolí, ustup a řekni si: nejsem smutný z toho důvodu, ze kterého si myslím, že jsem. Někdy je obtížné to uvidět. Většina z nás jsou naučeni, že "oni" jsou ti, kteří jsou příčinou našich momentálních pocitů. My se totiž nechceme vidět jako spolutvůrci momentální situace - spolutvůrčí a odpověšdní za ni -, neboť jmse rozrušeni, podrážděni a rozladěni. Nesnažíme se vidět (a najít) příčinu svého podráždění v nás samotných!! Často je jednodušší věřit a myslet si, že kdyby"oni" byli jiní, bylo by všechno lepší., často je jednodušší svalit vinu za svoji náladu na někoho jiného.
...
Neustále měj na mysli: Já sám jsem zodpovědný za to, jak sae ropzhodnu interpretovat to, co vidím.
Mohla bych těch necelých sto stánek opsat celých, ale to není účelem. Jen přidám jeden citát z jiné "bible new age", z knihy amerického Donalda Walsche Hovory s Bohem (která po veleúspěšném prvním mnohovrstevném dílu navázala několika dalšími neméně komerčně úspěšnými, ovšem zákonitě ploššími pokračováními): Očekávání ničí vztahy. V této jedné větě najdete celou knihu Žádná setkání nejsou náhodná.. a naopak. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 želva - Markéta želva - Markéta | 27. ledna 2007 v 13:30 | Reagovat

jen dodám (protože se mi množí dotazy na tuhle knihu), že ji MÁME stále k dispozici v našem krámku. odkaz najdete v odkazech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama