Santa Claus skeptickýma očima vědy

22. prosince 2006 v 17:49 | žELVA |  lidi
opsáno z webu Anti - santa cézet

Na světě je asi dvě miliardy dětí (osoby mladší 18 let). Protože Santa nenavštěvuje děti Muslimů, Hindů, Židů a Buddhistů, snižuje to počet navštívených na 15%, čili asi 378 milionů (podle Úřadu pro populaci). Průměrná hodnota 3,5 domácnosti na dítě znamená 108 miliónů domů, přičemž předpokládáme existenci alespoň jednoho hodného dítěte v každém. Santa pracuje o Vánocích zhruba 31 hodin, díky různým časovým zónám. Předpokládejme, že cestuje na západ (což je logické). Celkově to znamená 967,7 návštěv za sekundu. To znamená, že pro každý křesťanský dům s hodným dítětem má Santa 1/1000 sekundy na zaparkování saní, vysednutí, sestup krbovým komínem, naplnění ponožek, snězení občerstvení, které je pro něj připraveno, výstup komínem, nasednutí do saní a přesun k dalšímu domu. Když předpokládáme, že těch 108 miliónů domů je rovnoměrně rozloženo okolo země (což není pravda, ale pro naše výpočty to postačí), znamená to 0,78 mil mezi dvěma domy, celkově 75,5 miliónů mil, nepočítaje přestávky na toaletu a na odpočinek. To znamená, že Santovy saně se pohybují rychlostí 650 mil za sekundu, což je 3000x víc, než je rychlost zvuku. Pro srovnání, nejrychlejší dopravní prostředek vyrobený člověkem, vesmírná sonda Odysseus, se pohybuje směšnou rychlostí 27,4 mil za sekundu. Běžný sob dokáže běžet maximálně rychlostí 15 mil za hodinu. Náklad saní je další zajímavý element. Za předpokladu, že každé dítě nedostane dárek větší než středně velká stavebnice Lego (asi 1 kg), pak saně vezou 108 tisíc tun, nepočítaje v to váhu samotného Santy. Na zemi neutáhne běžný sob více než 150 kilogramů. I když zaručíme, že ?létající? sob unese desetinásobek normálního nákladu, let by nebyl možný s osmi, dokonce ani s devíti soby. Santa by jich potřeboval 72 tisíc. To zvyšuje hmotnost (bez váhy saní) o dalších 21 600 tun. Celkově se dostáváme na 130 tisíc tun, což je zhruba dvojnásobek váhy Královny Alžběty (lodi, ne vládkyně). 130 tisíc tun, cestujících rychlostí 650 mil za sekundu, vytváří obrovský odpor vzduchu, což by by enormně zahřívalo povrch sobů a saní stejným způsobem jako raketoplán vstupující do atmosféry. Každý z vedoucího páru sobů by absorboval 14,3 quintilionu joulů. Celý zápřah sobů by se odpařil během 4,26 tisíciny sekundy (426 stotisícin sekundy), neboli během Santovy návštěvy v pátém domě a vznikající páry za nimi by vytvořily mohutnou a hlučnou explozi.
Ale i kdyby toho nebylo - saně akcelerují z 0 na 650 mil za sekundu během 0,001 sekundy. Přetížení odpovídá asi 17 500 G. Asi 125 kilogramů těžký Santa (a to by byl ještě celkem hubený) by byl přitlačen na sedadlo saní váhou 2 187 500 kilogramů, okamžitě drtících jeho kosti a orgány, a to by ho změnilo na třesoucí se skvrnu růžového rosolu. PROTO, JESTLI SANTA CLAUS VŮBEC NĚKDY EXISTOVAL, JE TEĎ MRTVÝ!!!
P.S. Ještěže nám nosí dárky Ježíšek...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yaizxrqmpc yaizxrqmpc | E-mail | Web | 28. května 2009 v 3:06 | Reagovat

EVvSJh  <a href="http://wvxfhsqupbhm.com/">wvxfhsqupbhm</a>, [url=http://xayzyglaeexv.com/]xayzyglaeexv[/url], [link=http://vfxozathwrhx.com/]vfxozathwrhx[/link], http://qtfkywylipdy.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama