Odvedu Vás do Sierry Madre

31. ledna 2007 v 13:41 | žELVA |  přečetli jsme za vás
Protože knihu Škola malého stromu už četl každý (KAŽDÝ! že jste ji nečetli? Vaše chyba), pustila jsem se do jiného románu aurota Forresta Cartera. Jestliže Škola malého stromu je částečně autobiografická, pak Odvedu Vás do Sierry Madre je knihou o slavné historii rodu, ze kterého se Carter (možná) částečně cítil být.

Kniha totiž pojednává o osidlování severní Ameriky z pohledu jejích původních obyvatel, Indiánů. Konkrétně jde o příběh slavného bojovníka Geronima. Trochu mne odrazovali někteří, že to není "tak krásné", jako Škola malého stromu, ale přesto jsem se do toho pustila. A neprohloupila jsem! Podle mne je to kniha ještě hezčí. Škola malého stromu pojednává o neštěstí malého kluka, kterého Moc sebere jeho indiánským prarodičůma snaží se ho vychovat po způsobu "bílých" v sirotčinci. Odvedu Vás do Sierry Madre je naproti tomu příběhem neštěstí celého amerického kontinentu.
Ale ještě jsem to nedočetla, tak dojmy z celé knihy připíšu později. Zatím si čtěte sami. Cokoliv.
***
Tak jsem dočetla. Mezitím jsem si našla článek v Koktejlu , který trochu osvětluje (?) pravou historii... O knize se ještě rozepíšu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama