Robejšek: Svět viděný z Řípu

12. února 2007 v 16:43 | žELVA |  přečetli jsme za vás
Dnes bude zápis trochu jiný, než v minulýchpřípadech; nebudu komentovat ani jinak vyslovovat svůj názor na knihu, kterou mám právě v pařátkách, ale použiju několik výpisků, abych zaujala. (i když výběrem výpisků vlastně také zaujímám stanovisko, co? no to je fuk)
Kniha politologa Petra Robejška, který je skoro tak starý (mladý!), jako můj otec (a na fotce je mu i trochu vizuálně podoben, ahoj, tatí), podle slov autora popisuje jeho pohled na politiku. Z hlediska obyvatele české kotliny rozebírá pojmy, jako je demokracie, globalizace nebo pracovní den ministra zahraničí. Ty výpisky budou (vzhledem k tomu, že jsou to výpisky) nutně útržkovité ... Celou knihu si přečtěte sami.
Vlastně jen jedna myšlenka. Napadla mně, když jsem tu knihu pročítala poprvé, jen tak zběžně: "pravici volí lidé, kteří věří, že si dokážou vydělat tolik peněz, aby se dokázali uživit" (ono to s duchem knihy asi moc nesouvisí, ale prostě mně to napadlo)

Víra francouzských osvícenců v to, že shromažďování vědění vede ke vzrůstajícímu porozumění, již neplatí. V mnoha případech lze dokonce tvrdit, že přibývající množství informací porozumění brání. Najít mezi sděleními bez obsahu důležité informace, to stojí energii i čas.
Všude na světě požadují voliči okamžité výsledky; co se bude dít později už je příliš nezajímá. Máme jenom jeden život, řeknete, a máte pravdu. Od politiků očekáváme rychlý, nepopiratelný a hmatatelný prospěch. Kdo přichází s výzvou ke skromnosti a otevřeně mluví o potížích, má smůlu - prostě ho nezvolíme.
Politikům je vytýkán oportunismus: po právu hlavně proto, že jsou stejně nedokonalými bytostmi jako jejich voliči. S poctivostí a zásadovostí se v politice nesetkáme častěji než v životě běžných občanů.
Od politiků musíme požadovat výsledky, realizované v dohledné době. (tohle zkusím okomentovat: je to stejné, jako s dětmi, nepořádným zaměstnancem nebo nenapravitelným partnerem, se kterým to "přece jen ještě jednou chceme zkusit"... Dáme konkrétní požadavky na konkrétní změny a jasně definujeme lhůty splnění oněch požadavků ... Třeba se to dá udělat "smluvně", s dětmi pomocí hry... dá se taková smlouva uzavřít s obecními zastupiteli?)
Definovat globalizaci se rovná pokusu přitlouct puding na zeď.
Při pohledu zblízka však zjistíme, že globalizace je opravdu pouze pompézní název možnosti zvolit si svobodně místo, kde lze maximalizovat profit. V tomto smyslu tu byla globalizace už před sto lety a neslavně skončila první světovou válkou.
Dokud podnikatelům hrozí, že jim zbídačelá chudina zapálí luxusní rezidence nad hlavou, pečují nejenom o zúročení nasazeného kapitálu, ale také o sociální stabilitu regionu.
Zdá se, že hranice lidského poznání vytyčují také hranice ovadatelné velikosti organizací. Proto mají menší organizace lepší šance. Tento poznatek se poměrně pozitivně týká i zájmů a možností naší země.
Nejhorší důvod krize globalizace však leží jinde. Kapitalismus dovedl k úspěchu kalvinistický podnikatel; skromný, spořivý, obětavě pracující a dlouhodobě plánující. Bohatství nebylo jeho cílem, nýbrž pouze důsledkem bohulibého životního stylu. V současném kapitalismu rozhodují převážně najatí manažeři; oběti nepřinášejí, protože jim podnik nepatří, myslí krátkodobě, protože nevědí, zda jim akcionáři zítra naukáží dveře. Aby to neudělali, snaží se je ukolébat rychlým a co nejvyšším ziskem. Kapitalismus tím ztrácí zodpovědnost, étos a co je nejhorší, i pud sebezáchovy.
...
(další výpisky třeba časem. kniha každopádně stojí za více než jedno přečtení. není nutné se všemi jeho názory souhlasit, ale rozhodně stojí za to si to přečíst a popřemýšlet. svět totiž není jen místo k tupému přežití. svět je místo, které lze i měnit k obrazu svému)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ongoer Ongoer | E-mail | Web | 19. února 2007 v 7:14 | Reagovat

No to je teda sousto pro mě! Pravici přece volí lidé, kteří věří tomu, že se dokážou uživit vlastní prací, a to celkem bez ohledu na jejich současný příjem. Stejně tak znám i celkem movité voliče levice.

Globalizace je ono ohromující zjištění, že svět je kulatý a že obchodovat se dá nejen od Šumavy k Tatrám, nejen od Dublinu k Bukurešti, ale skutečně celosvětově. Takové věci se ovšem dějí již řadu století od doby prvních zámořských objevů. Světový obchod byl vždy prospěšný všem, protože holt u nás ty banány ne a ne dát ten správný hektarový výnos a v Brazílii zase nejde ten chmel, pokud to smím zjednodušit na zemědělské plodiny. Pan autor nechť si laskavě pořídí Financial Times nebo podobné periodikum z poslední doby a přepočtu na metrické jednotky a české koruny snadno zjistí, že světová cena řady komodit se výrazně liší od té česko-evropské, a to samozřejmě v neprospěch českého spotřebitele. Naši zemědělci sice produkují cukr x-krát dráže než jejich kolegové v Karibiku, zato ovšem vytvářejí "kulturní krajinu". Tím se rozumím řepná (aj.) pole od obzoru k obzoru a jejichž okrajích se kupí každý podzim tuny bahnitých bulev, to vše odbarveno puchem cukrovarů. Opravdu kulturní zážitek.

Kapitalismus není až tak protestantský produkt, pokud je mi známo, jeho původ je přinejmenším stejně dobře i benátský, janovský a jinak italský. Taky vznikaly akciové společnosti a banky v době, kdy u nás ještě vesele vládla gotika a veškerý s tím související středověk, hospodářsky spojený hlavně s cechovní "prosperitou", která nám ostatně do značné míry zůstala dodnes. Cizinec není našinec (byť by se jednalo jen o náplavu z Kopydlna, prodává za dumpingové (tj. nižší než místní) ceny), Dymokury Dymokuřanům! Svůj obecní smrádek si rozvracet nedáme.

Pokud jde o vlastnické struktury firem, troufám si tvrdit, že se např. v takové bájné Americe coby Mekce moderního kapitalismu (to je mimochodem hospodářské zřízení, kde klíčovou roli hraje trh kapitálu, tj. mluvit v současné ČBR (České banánové...) o kapitalismu je dost přehnané, u nás se drtivá většina firem financuje ne až tak chytře přes bankovní úvěry) se toho za posledních sto let až tak moc nezměnilo. Už tehdy tam vesele prosperovaly firmy citelně větší než je ČBR. Vedle toho ale ve světě úspěšně působí řada větších či menších rodinných podniků a celá škála hospodářských živočichů mezi tím. A dělítko mezi prosperitou a bídou (které se vždy dříve či později promítnou i v politické rovině: prosperita s sebou nezadržitelně nese svobodu a demokracii, zatímco bída naopak diktaturu a smrt) je také velmi prosté: míra zdanění a vměšování stádu do hospodářství obecně, čím méně, tím lépe. Jen mít oči k vidění: od ČBR přes Německo, Španělsko, Irsko až po Jižní Koreu nebo Bělorusko. Že bych si ten žvást koupil? :-)

2 Markéta - želva Markéta - želva | 20. února 2007 v 12:11 | Reagovat

no tááák. to byl pouze moje výpisky.. já přeci netvrdím, že všechno z toho pan Robejšek opravdu takhle myslel :-) ...

ten žvást si určitě kup / půjč (ale radši kup, víš, že tím více roztočíš kola ;-) ), já totiž jaksi nemám čas to dočíst a dovypisovat ...

3 Ongoer Ongoer | E-mail | Web | 20. února 2007 v 21:24 | Reagovat

I kdyby nemyslel, napsal, až budu presidentem, bude na indexu :-D. Já vím, ale globalizace, to na mě působí asi jako Harry Potter na čtenářstvo školou povinné. A s tou koupí nevím, ne, že bych Ti nechtěl dát utržit, ale já si nemyslím, že jakákoliv spotřeba roztáčí kola. Když vpadnu do kasína a nechám tam sto tisíc za noc, je to spotřeba jak prase, ale co to dá společnosti? Podle mě je to jalová spotřeba, nekupuju si za ty peníze skutečné hodnoty, není to ekvivalentní směna, tak trochu něco, jako kdybych ty peníze nasypal do kanálu. Podobně je to podle mě při nákupu mizerného výrobku. Kdo kupuje brak, škodí národnímu hospodářství ;-), místo toho by si měl koupit něco pořádného, třeba od Hayeka...

4 Markéta - želva Markéta - želva | 21. února 2007 v 9:03 | Reagovat

uá! jak víš (z pár výtržků), že Robejšek není kvalitní? je diskutabilní, stejně jako tvůj ;-) Hayek. já osobně se ráda dozvídám názory různých lidí a různých úhlů pohledu...

jak působí HP na čtenářstvo školou povinné? to mne pouč, já ho prodávám spíš dospělákum.

btw. když necháš 100 tisíc v kasínu, není to spotřeba, ale hazard (a pitomost :-) )

5 Ongoer Ongoer | E-mail | Web | 21. února 2007 v 22:03 | Reagovat

Kdyby pan Robejšek nenapsal nic jiného než "Dokud podnikatelům hrozí, že jim zbídačelá chudina zapálí luxusní rezidence nad hlavou...", stačí mi to, abych ho zařadil do kategorie levicových pisálků (měl bych i ostřejší výrazy). Ty jsi přece taky podnikatelka - kde máš tu rezidenci? :-D Zvlášť v tak rovnostářské společnosti, jako je právě ta česká, to zní hodně dojemně. Těch pár řádků, které jsi vypsala, jsou samá klišé, ve kterých nenacházím ani (nepříjemnou) pravdu, ani nic objevného. A nepředpokládám, že bys vybírala tak nešikovně, že by jinak objevné dílo vyznělo tak špatně.

O HP Tě poučovat nebudu, nejsem od fochu, jen jsem si po přečtení prvního dílu myslel, že je to dětská literatura a média mě v tom utvrzovala.

Čtení levicových autorů je taky hazard a pitomost. Tím ale nemyslím, že by se to nemělo prodávat, zákazy jsou nanic. A klíčová levicová díla typu Kapitál nebo Mein Kampf by měla být povinnou četbou na školách - je to velmi poučné. A k tomu bych ještě přidal skutečné životopisy autorů, ještě poučnější, člověk jasně vidí původ toho zla.

6 Markéta - želva Markéta - želva | 22. února 2007 v 9:57 | Reagovat

nepřipadne mi levicový, možná ale považuju za levicové něco daleko extrémnějšího. jeho bonmot o zbídačelé chudině považuji za bonmot a vystřihla jsem ho právě proto, že ho považuji za bonmot. některá podnikání možná potřebují nadnárodní kapitál (v těch se moc nevyznám), jiná naopak mohou daleko lépe fungovat, když se spojí kapitálek místní s místním fyštrónem (fištrónem? něco jako ryby s citrónem? mňam!!). Když ale vidím, jak se v těch malých místních podnikatelských aktivitách snaží prosadit nadnárodní kolosové, otevírá se mi kudla v kapse. s tím tvým příkladem s řepou: když se tu nebude vyrábět cukr (jasně drahej, protože čím míň ho vyrobíš, tím je logicky dražší), zavřou se brány hromady ošklivých továren (a ty továrny tam zbudou, protože nikdo nebude mít zájem/peníze/nápad je zbourat), a na polích se místo řepy bude pěstovat plevel (nebo golf). popravdě si ale radši koupím vždycky ten dražší cukr, u kterého vím, že je z místního cukrovaru. proč, ptáš se? protože za ním vidím tu práci. protože ty lidi kolem sebe znám, protože tu řepu na tom poli vidím sklízet, protože si užiju řepnou kampaň tím, že jezdím za naloženýma náklaďákam a čuchám ten smrad. stejně tak kupuju dražší český maso u maloobchodníka (v masně na rohu, kterou dostal zpátky potomek místního řezníka a je kvalitou svých produktů vyhlášený), vajíčka z malochovů a máslo made in CZ. možná proto, že si to mohu dovolit, ano, možná zde je ten zakopaný pes. možná jsem ten "zbohatlík", kterej si může dovolit ten luxus, že kupuje drahý žrádlo... ale copak ty kupuješ dětem levný jídlo, jenom abys ušetřil, a nepřemýšlíš, zda je zdravé, chutné, výživné a zda při jeho výrobě nebyla zneužívána dětská práce (teď přeháním, of course, znáš mně)??? myslím, že nikdo nejsme tak chudý, abychom museli kupovat TESCO máslo s neznámým výrobcem a levný cukr bůhvíodkud. říkáš, že kolegové v Karibiku mohou vyrábět svůj levný cukr a my ať ho nevyrábíme... a třeba někomu v Karibiku zase vadí lány třtiny od obzoru k obzoru a říká si, proč máme zásobovat celej svět cukrem za tak málo peněz ...

asi jsem se do toho zamotala. jednoduše jsem chtěla říci: nadnárodní kapitál na svůj život nepotřebuju. neživí mně (alespoň ne přímo, takže si to možná ve svém malém rozhledu neuvědomuju). pokud je v nějakém podnikání potřeba, pak budu ráda, když to podnikání bude mít pro start a působení stejné podmínky jako já (tím narážím na nesmyslné daňové prázdniny, které někteří dostávají za investice, na nekontrolovatelnost norem výrobků, které některé velké firmy vyrábějí, a také stejný metr berňáku na odvody/neodvody zákonných dávek státu malého a velkého podnikatele). pak proti kapitálu nemám ani popel. do té doby ovšem v první linii boje malého a velkého podnikání vždy vyhrává ten velký. přesto nechci být velkým podnikatelem. není totiž jenom první linie ;-)

jasně, jsem podnikatelka. kde mám tu rezidenci? v sobě! já se považuju za bohatou. bohatou a zodpovědnou. každého, kdo pracuje sám na sebe, kdo vybuduje firmu a (třeba, časem) dá nějakou práci někomu dalšímu, považuju za bohatého a zodpovědného.

jen tak jsem teď zkusila nakouknout na to, co jsi mi napsal v první reakci: já jsem napsala že "pravici volí lidé, kteří věří, že si dokážou vydělat tolik peněz, aby se dokázali uživit", a ty jsi kontroval: "Pravici přece volí lidé, kteří věří tomu, že se dokážou uživit vlastní prací, a to celkem bez ohledu na jejich současný příjem." opravdu to nepovažuješ za vyjádření toho samého jinak posázenými slovy? ty kladeš uživení před příjem peněz, já (v téhle větě) naopak. ale jinak je slyším jako stejný "bonmot" ;-)

(co to plácám?)

7 Ongoer Ongoer | E-mail | Web | 22. února 2007 v 15:24 | Reagovat

Karibský (africký, jihoamerický aj.) cukr není horší než ten náš, řepný, naopak, je zdravější. Ostatně české řepáky neničí karibská konkurence, ale EU chránící nesmyslnými kvótami ještě dražší zemědělce ze západní Evropy. Svým dětem samozřejmě kupuju to nejlepší, co je k běžně k dostání, a je mi šuma fuk, jestli je to z Tramtárie nebo českých luhů a hájů. Chtěl jsem jen podotknout, že světový obchod je výhodný pro všechny, protože např. v takovém Karibiku mají objektivně lepší podmínky pro výrobu cukru, nemá dnes smysl těžit uhlí v obrovských hloubkách pod Beskydy (nota bene za cenu mrtvých a zmrzačených havířů), když někde v Africe bere stejně kvalitní uhlí rypadlo přímo na povrchu a odtud to frčí rovnou do pár desítek km vzdáleného přístavu, navíc při místní ceně práce a všeho dalšího. Zrovna my bychom se měli snažit o high tech, protože máme (globálně) těžce nadprůměrně vzdělanou polulaci, montážní linky se tady dlouho neudrží, to Číňané nebo Pakistánci zvládnou taky, je to jen otázkou času. S tím Karibikem (Afrikou, Bangladéší aj.) je ještě ta potíž, že zatímco my jsem kromě řepy schopni produkovat třeba špičkový křišťán, turbíny nebo nejrůznější služby i letadla, hoši a děvčata z Dominikánské rep. aj. nic takového neumějí a když jim např. EU přes své dotované sušené mléko nebo curk zničí místní farmu jsou v háji (byť palmovém) a můžou tak leda lovit kraby v zátoce.

Pokud jde o "pobídky", je to samozřejmě hovadina, to podepíšu vlastní krví, vyhazovat miliardy za to, že pár set, možná tisíc lidí bude (možná) nějakou dobu mít práci, mi přijde jako hodně velká neúcta k práci nás, daňových poplatníků (viz např. pusté gigahaly v Hranicích, které míjíme pokaždé, když jedeme do/ze Slezska). Slušné podnikatele a investory mnohem víc zajímá vymahatelnost práva, výše daní, korupce... (což je u nás vesměs na úrovni banánové republiky) a koho to nezajímá, před tím bychom se měli mít na pozoru (Nošovice!).

Určitě se shodujeme ve vnímání bohatství, veškeré prosperita (nejen) této země je (vedle slušných investorů ze "západu") založena na stovkách tisíc takových lidí jako jsi ty, moje oblíbená květinářka z Florence, která se asi po deseti letech budkování dostala k vlastnímu kamennému obchodu atp. atp. A propos, chtěl jsem se přijet podívat na krásný nový shop, ale zrovna ke stejnému datu jdu do práce, ale já už se tam někdy stavím, možná hned zítra, kdeže to je? Aha, Měl Nick...

8 Magor Magor | 12. dubna 2008 v 15:16 | Reagovat

Zbídačená chudina sama nezapálí paláce,ale vždy se najde šikovný demagog,který ji bude hecovat proti bohatým.Či-li prevence tohoto druhu jen nutná jako protijed proti levicovým populistům.Když se to

přežena jako ve Francii a Německu může to mít pochopitelně účinek

právě opačný.Lidé si zvyknou nic nedělat a žít z různých podpor a

až je přestanou dostávat opět se stanou kořistí demagogů.

9 Robbespierre Robbespierre | E-mail | 18. dubna 2008 v 23:28 | Reagovat

Možná by stálo za to se zamyslet, proč padla Bastila nebo Zimní palác. Podle Magora ovšem Rusko bylo v r. 1917 kvetoucí demokracií, výkvětem ekonomické kapitalistické prosperity, a nebýt zločinců Lenina a Trockého, nic hrozného by se tam nestalo. A Werich byl taky komunistický hňup, když zpíval "vlky z lesů žene hlad". Víte vůbec, že za zavedení všeobecného hlasovacího práva v Rakousku-Uhersku se dost těžce bojovalo? A kdo za ně bojoval? Uhlobaroni nebo Fours-Walderodové? Byla to socální demokracie a ještě v roce 1886 byli v Brně zastřeleni tři dělníci, kteří jen chtěli, aby politická práva nebyla vázána na majetek.

Tak už se vzpamatujte. Za všechno, i za demokracii  se muselo bojovat. Proti těm, kteří společnost ovládali.

Dnes v této zemi reálně hrozí fašísmus a likvidace všeho, řeho bylo po roce 1789 dosaženo. Allons enfants de la Patrie le jour de gloire (sera) arrivé. Revoluce nikdy nespí.

10 želva - Markéta želva - Markéta | 5. května 2008 v 15:42 | Reagovat

uf, že na mém (již ne moc aktualizovaném) blogu budu někdo  z levicových pohnutek brát do úst Wericha, to bych se nikdy nečekala. tož tak. a že bude někdo dávat do PROTIKLADU fašismus a sociální demokracii, to mne také dovede jen pobavit.

takže následně, budu-li vás parafrázovat, Rusko v éře Sovětského svazu bylo kvetoucí zemí s lidskými právy, jídlem a jinými BĚŽNÝMI aspekty života pro VŠECHNY.

opravdu jste si tak jist, že všeobecné volební právo je ten jediný správný a všeřešící prostředek? jsem spíš zastáncem "teorie elit".

a opravdu jste si tak jist, že vše, za co se "muselo bojovat", má smysl zachovávat i do budoucna? --- takže tím pádem byl svět v jednom okamžiku dokoanlý, a už není potřeba ho nikam vyvíjet, už není třeba ZA NIC bojovat, teď už máme, co jsme chtěli, jó, to se máme.

11 BenyM BenyM | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:21 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

12 DorothyAlews DorothyAlews | E-mail | 17. července 2017 v 20:39 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170717

13 Arlenegeani Arlenegeani | E-mail | 21. července 2017 v 23:59 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

14 CarolynInfut CarolynInfut | E-mail | 6. srpna 2017 v 2:08 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

15 Dol33larnum Dol33larnum | E-mail | 13. srpna 2017 v 3:20 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#44H4Gk0WRG>
<img>http://0.00000007.ru/3#VZ3PsKvP33</img>
</a>
------------------------
Неизменно огромное количество socks и proxy серверов онлайн
сейчас: 33557 IP в 198 странах
<b>Высочайшая анонимность - мы гарантируем, что наши прокси сервера абсолютно анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех абсолютно соединений без использования VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Укрыть или сменить ваш IP можно 2-я кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ доступные цены на анлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при завершении времени действия аккуанта.
ICQ бот на абсолютно всех тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что требуется для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#29RWtsWhs4>Vip proxy</a>
__________
+не удалось обнаружить прокси +этой сети
анонимные прокси бесплатно
зайти +в обход блокировки
блокировка аккаунта вконтакте

16 Avia777Mr Avia777Mr | E-mail | 16. srpna 2017 v 15:05 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

купить дешевые авиабилеты онлайн официальный
авиабилеты недорогие дешевые
авиабилеты +из санкт петербурга акции скидки спецпредложения
купить авиабилеты дешево победа официальный сайт
купить авиабилеты s7 официальный сайт дешевые билеты

17 Sandrasak Sandrasak | E-mail | 28. srpna 2017 v 22:12 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Гулькевичи. Решение любого вопроса по асфальтированию в Краснодарском крае. Под ключ

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 7 861 241 2345
___________________________
благоустройство после проведения ремонтных работ
проект благоустройство двора многоквартирного жилого дома
благоустройство в дипломе
г кстово благоустройство к
благоустройство на территории школы

18 SlavaHko SlavaHko | 6. října 2017 v 4:24 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random subjects and whined about his insomnia. I totally told him to <a href=http://firmgains.com/drugs/zolpidem-classification>click here</a> and deal with it.

19 BethanyCrt BethanyCrt | E-mail | Web | 7. října 2017 v 6:39 | Reagovat

http://www.aniboo.com/arcade/profile/jennihagan1

20 AlysonFrl AlysonFrl | E-mail | Web | 9. října 2017 v 0:14 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrific experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random things and complained about his wakefulness. I totally told him to <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/ketorolaco-y-tramadol>more</a> and deal with it.

21 BethanyZaf BethanyZaf | E-mail | Web | 26. října 2017 v 10:45 | Reagovat

http://search.url.com/user/BuyValium

22 ShaylaXzwby ShaylaXzwby | E-mail | 11. října 2018 v 21:52 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

23 kamagra binnen 24 uur geleverd kamagra binnen 24 uur geleverd | E-mail | Web | 29. ledna 2019 v 17:13 | Reagovat

Nice Web page, Continue the excellent job. Thanks a ton.
jelly
<a href=http://kamagra-oral-jellies.com/>buy kamagra 100mg in usa</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama